Výhody akumulačních krbových vložek

Výhody akumulačních krbových vložek

Krby a kamna zažívají obecně velký zájem a návrat do interiérů obytných domů nebo rekreačních chalup a chat. Kromě romantického pohledu do otevřeného ohně a originálního oživení místnosti nabízí zejména možnost efektivně a úsporně vytápět. Krbové vložky vyhoví nárokům na komfortní vytápění malých, ale i relativně velkých prostor. Pokud vás však odrazuje složitá údržba a také časté přikládání, věnujte pozornost akumulačním krbovým vložkám. Ty totiž rozšiřují využití vytápění dřevem a k okamžitému nástupu tepla přidávají bonusově i jednodušší obsluhu a delší interval mezi jednotlivým přikládáním.

Dlouhodobý výkon – větší pohodlí

Akumulační krbové vložky se instalují stejně jako jiné vložky. Výrobci představují modely, které můžete zasadit do čela místnosti jako dominantu, ale i kompaktní krby, které uzpůsobíte do rohu. Zásadním rozdílem je přidaná akumulační vrstva, dříve ji tvořil šamot, dnes to mohou být i řádově mnohem kvalitnější mastky. Při vytápění v běžném krbu nastupuje efekt sálavého tepla téměř okamžitě po rozhoření topeniště. Akumulační materiál neovlivní rychlý nástup tepla, navíc vydávané teplo ukládá a vstřebává ve své hmotě. V příjemně dlouhém horizontu jej pak může předávat do okolí. Tedy nabízí výhodu, kdy mnohonásobně prodlužuje efekt jednoho přiložení.

Příjemné klima v celém interiéru

Pokud přiložíte do kamen, i po vyhasnutí topeniště se můžete spolehnout na dlouhou výdrž doznívajícího vydávaného tepla. Kamna nechladnou, naopak ještě několik hodin dokážou udržet tepelný komfort v místnosti na optimální úrovni. Výhody akumulačních kamen však nesouvisí pouze s lepší obsluhou. Sálavé teplo snižuje proudění suchého horkého vzduchu. Tento způsob vytápění omezuje víření prachu. Současně také nesnižuje vlhkost vzduchu, prostředí v domě je nejen pocitově lepší, ale i zdravější.

Jednoduché a estetické řešení pro domy i chaty

Akumulační krbové vložky jsou doporučovaným typem vytápění zejména pro nízkoenergetické nebo pasivní domy. Jsou vhodným řešením i pro dřevostavby. Dostatečný výkon si udržují dlouhodobě, bez omezení je možné využívat jako hlavní zdroj tepla. Regionální dodavatel vám jistě přiblíží rozdíly mezi konkrétními modely a doporučí osvědčené výrobce. Zhodnotí velikost a náročnost vašeho objektu a pomůže vybrat vhodný typ. Ušetřete náklady na vytápění a přineste do vašeho domova hřejivé kouzlo sálavého tepla. Krby jednoznačně zlepší úroveň bydlení a zásadně zvýší i atraktivitu každého interiéru.

Přejít nahoru