Krbové vložky plynové

Krby v posledních letech získávají velkou pozornost a stávají se často poptávaným prvkem v hlavním obytném prostoru. Pohled do plamenů, rychlý nástup tepla a příjemná atmosféra jsou lákavými prvky, bohužel ke krbu také patří pravidelná údržba a zásobování dřevem. Moderní výrobci však přichází s elegantním řešením. Plynové krby nic neztrácí na původní romantice, představují však zásadně čistší a jednodušší provedení.

Bez prachu a sazí

Plynové krbové vložky si zachovávají veškeré atributy krbu. Zajímavý design otevírá pohled na ohniště. Krb může lemovat obložení přírodním kamenem, kachlem, dřevem i sklem. Zásadním rozdílem je trvalý přívod plynu. Výkon krbu můžete zcela jednoduše regulovat.

Nemusíte připravovat ohniště na zátop ani jej vymetat. Plynový krb zažehnete jediným stiskem, odpadá i průběžné přikládání. Okolí krbu nemusíte přizpůsobit a hledat vhodné místo pro příruční zásobu topiva.

Dálkové ovládání

Moderní plynové krby pracují se všemi výhodami současných technologií a kromě jednoduchého zažehnutí dovolují instalovat i ovladače na dálku. Intenzitu topení můžete řídit v závislosti na teplotách venku i pocitu osobní pohody.

Krby dosahují maximální výhřevnosti již během prvních 15 minut. S příchodem domů nemusíte nic připravovat. Uvařte si kávu nebo čaj a pohodlně se usaďte. Plynový krb prohřeje místnost i ztuhlé prsty.

Ekologický provoz

Plynové krby skvěle využívají systém odtahu spalin, který pracuje nezávisle na místnosti. Takový krb můžete instalovat i do místností, které nemají přístup k napojení na klasický komín. Při návrhu interiéru tak padá vážné omezení. Vybavit krbem můžete nejen soukromé rodinné domy, ale i byty v řadových jednotkách. Vzduchotěsnost krbu je ideálním řešením i pro pasivní domy.

Zásadní výhodou je i minimální zátěž pro životní prostředí. Minimální tvorba spalin nezatěžuje prostředí uvnitř bytu. Sálavé teplo nepřidává alergeny ani prach. Čistý a ekologický provoz prospěje i okolí venku.

Vašemu snu o krásně vybaveném bytu už nestojí nic v cestě. Krbové plynové vložky rozhodně stojí za pozornost, nabízí ideální kombinaci výkonu a elegantního vzhledu. Navíc přidávají snadnou údržbu a minimální starosti s topivem.

Poslední články o plynových krbových vložkách

  • Jak zajistit bezpečnost plynového krbu? Výhody využití plynového krbu
    Krb nebo kamna jsou mimořádně efektním zdrojem tepla. Nejen, že dokážou komfortně vytopit velké obytné prostory, navíc dodají místnosti pocit útulnosti. V rámci možného výběru je snadné přizpůsobit velikost i vzhled krbu stylu interiéru. Krby mohou elegantně doplnit obývací pokoje, ale mohou i převzít roli dominantního prvku. Na rozdíl od krbů na pevná paliva se ...
  • Přednosti plynové krbové vložky
    Krby patří mezi zásadní doplňky v interiéru. Kromě příjemného hřejivého tepla přináší pohodovou atmosféru a klid. Nabízí rychlou a efektní formu vytápění se snadnou údržbou a minimálními náklady. V různých variantách je možné je umístit jako hlavní nosný prvek místnosti, ale také jako decentní doplněk v rohové části.