Obklady krbů a izolační materiály

Obkladové materiály oživí váš krb

Obkladový kámen, mramor, pískovec, kachle, cihly, dřevo… jsou velmi efektním i praktickým materiálem. V širokém výběru různých odstínů i výchozích materiálů jsou vhodné do každého interiéru. Velmi dobře se hledá ideální tón, který dobře ladí se zařizovanou místností. I při obložení relativně malé plochy dokáže kvalitní obklad povýšit interiér o několik tříd výš! Obkladové materiály jsou velmi žádané a moderní. Ve spojitosti s dobrým využitím i některých tepelně vodivých vlastností pak navíc dokáží i zvýšit užitnost a prodloužit výhřevnost vašeho krbu nebo kamen.

Stavební materiály na krb musí splňovat velmi přísné limity, zejména žáruvzdornost (izolační desky). Krb pak působí jednotně a celistvě. Mimoto, některé materiály (šamot) napomáhají svou akumulační schopností sálat teplo a tak přímo podpoří krbovou vložku. Prodlouží dobu výhřevu a vám zvýší komfort s minimálním přikládáním.

Rádi vám nabídneme portfolio obkladových a stavebních izolačních materiálů včetně doporučení nejvhodnějšího typu. V rámci výstavby nového krbu nebo rekonstrukce vám dodáme přesné množství ve velmi přijatelných cenách. V případě vašeho zájmu se postaráme i o kompletní obložení. Při výběru budeme plně respektovat vaše představy a pomůžeme vám najít správný odstín i druh. Výstavbou krbů se zabýváme dlouhodobě, vždy vám doporučíme i dodáme skutečně kvalitní a funkční produkty. Navštivte nás v naší prodejně v Mostě.

Obklady krbů

Žuly a mramory

Pískovec

Povrch: špicovaný, hladký, antik
Spárování: řádkové, haklíkové

Základní profily pískovcových říms

Základní profily konzolí

Dřevěné římsy

nábytkový povrch
patinový povrch
melírový povrch

Cihličky

cihličky červené pálené
cihličky žluté pálené

Grenaisol

Stavebně-izolační deska pro stavbu krbu a kachlových kamen.

 • ekologicky a fyziologicky nezávadný materiál
 • certifikováno v ČR
 • naprosto bezprašný systém
 • malá potřeba prostoru díky nevelké tloušťce materiálu
 • bezproblémová likvidace jako u běžného stavebního materiálu
 • stavební a izolační stavební prvek v jednom
 • jednoduché opracování a úprava
 • kvalitní, rychlé, ekonomické řešení
 • rozměr 800x600x30 mm (na přání i tloušťka 40 nebo 50 mm)

Grenamat

IZOLAČNÍ DESKA DO TOPENIŠTĚ
Žáruvzdorná deska vyrobená z expandovaného vermikulitu a speciálního anorganického pojiva, které zabezpečuje vysokou odolnost proti extrémní teplotě do 1300°C a teplotním šokům. Deska je zdravotně nezávadná a neobsahuje žádná azbestová, skleněná, nebo minerální vlákna. Má dostatečnou pevnost, mechanickou stabilitu a relativně velmi lehká (objemová hmotnost 600 kg/m3). Klasifikační teplota 1150°C.
Rozměr 800 x 600 mm, tloušťka 25 nebo 30 mm

Brulapor

BRULApor je čistě přírodní produkt, jelikož z povrchově těženého jílu se vyrobí malé kuličky, které se poté vypálí na 1200 °C v rotační peci. Při spálení obsažených organických částeček se tato kulička nafoukne a zároveň se povrch roztaví a vytvoří takzvanou slinutou krustu. Takto vzniknou extrémně lehké jílové perličky s jádrem plným vzduchových pórů a s velkou odolností vůči tlaku. Takto vznikají naše BRULAporové tvarovky, které se i přes nízkou hmotnost vyznačují velkou stabilitou a pevností.
Rozměr 700×220, tloušťka 40 mm nebo 1000×250 tloušťka 50 mm

Silaterm

SILATERM je velmi kvalitní univerzální tmel. Používá se na lepení šamotů, liaporových a žárobetonových tvarovek, kamnářských tahů, plášťů sálavých vyzdívek, izolačních desek a provádějí se s ním veškeré opravy topidel. Má odolnost 1260°C. Tmel je určen k přímému kontaktu s ohněm. Disponuje chemickou vazbou.

Kammal 30

Je žáruvzdorná malta s hydraulickou vazbou. Hrubší, pro účel laděná zrnitostní křivka s lomeným zrnem zajišťuje vysokou pevnost a otěruvzdornost. Malta je vhodná na vytváření velkých prefabrikovaných dílů. Dále výrazně doporučujeme na místa s nárokem na vysokou pevnost a spolehlivost spoje. Odolnost 1100°C.

White 600

bílé kamnářské lepidlo v sypkém stavu s dobou zpracovatelností cca 40 min. Bylo vyvinuto pro lepení druhých plášťů akumulačních staveb, jako nosná vrstva lepidla pro kamnářskou perlinku a pro lepení obkladů na krby a kamna. Použijte ho všude tam, kde je ekonomicky i účelně zbytečné aplikovat drahé žáruvzdorné malty. Maximální teplota použití SILATERMU WHITE 600 je 600°C. Má výbornou přilnavost prakticky ke všem stavebním kamnářským materiálům. Je velmi jemné a flexibilní – lepený spoj pevný. Byl kladen důraz na odolnost proti tepelným šokům. Není stavěno pro přímý kontakt s ohněm ani se spalinami. Nanáší se ve vrstvách do 20 mm.

Hafťák

Je žáruvzdorná univerzální malta s keramicko-hydraulickou vazbou. Obsahuje jemnější složení lomeného zrna. Je při zpracování plastičtější. Lépe se aplikuje jako nosná vrstva pro perlinku. Je vyvinut tak, aby byl „zpětně rozebíratelný“. V případě poškození kachle v topné stěně jde listem z pilky kachle opatrně vyříznout. Odolnost 1100°C. Použití:

 • nosná vrstva pro kamnářskou perlinku SILATERM
 • zdění (upevňování) kachlí, šamotových desek a plátů
 • zdění topenišť a spalinových cest (kamnářských tahů)
 • výplň hluchých míst šamotových vyzdívek
 • opravy hrubších nerovností povrchu
 • provádění hrubších omítek
 • spojovací materiál pro vytváření prefabrikovaných bloků z kachlí, šamotových prvků apod.
 • vytváření samonosných dílců

Kamnářská perlinka

Síťová tkanina SILATERM má oproti klasické stavební perlince hned několik předností, které jí dovolí použití v tak specifickém oboru, jako je KAMNÁŘSTVÍ. Prvotním předpokladem je tepelná odolnost do 550°C. Její speciální povrchová úprava dále zajistí přetrvání tkaniny v kamnářských materiálech (maltách a omítkách). Tyto materiály jsou vyrobeny ze specifických příměsí, ve kterých se standartní síťoviny rozpadají a postupně vymizejí. Do dvou let pak dochází k jejich rozložení a postupnému praskání povrchové úpravy. Použitím Kamnářské perlinky SILATERM odstraníte tyto rizika.

Kamnářská omítka ST-H

je krycí finálová hrubá omítka vyvinutá speciálně pro kamnářské práce (omítání akumulačních a izolačních staveb). Obsahuje kamenivo o velikosti 1,5 mm, které po nanesení tvoří hrubou strukturu povrchu. Jako jediná je vhodná i pro venkovní použití (zahradní krby, pece na pizzu, udírny). Prvotním předpokladem je perfektní odolnost vůči prudkým změnám teplot a tepelná odolnost 200°C. Také je kladen veliký důraz na vysokou pevnost a přídržnost k materiálům. Neobsahuje žádné plastické látky ani chemická pojiva. Jedná se o omyvatelnou omítku. Díky složení také perfektně přenáší teplo do vytápěného prostoru. Omítka je sněhově bílá, není potřeba ji dále upravovat bílým nátěrem.

Kamnářská omítka FINISH

Je velmi hladká, brousitelná kamnářská designová omítka. Povrh je po zbroušení jemnou brusnou mřížkou na sádrokarton naprosto hladký a sněhově bílý. Disponuje tepelnou odolností 190°C. Při těchto teplotách nedochází k degradaci omítky, ani ke změně tónu bělosti. Neuvolňuje žádný chemický zápach. Nebrání přenosu tepla do vytápěného objektu. Lze jí napojovat bez vzniku viditelného přechodu omítky na další vrstvu. Nosná vrstva pro omítku FINISH je kamnářské lepidlo WHITE 600. Omítku FINISH můžete použít jako tmel na opravu prohlubní, nerovností a prasklin.

Lepidlo na těsnění

Vysokoteplotní pojivo K84 je připravené k okamžitému použití a není třeba jej nadále nijak namíchávat. Neobsahuje organická rozpouštědla a používá se pro lepení těsnění na očištěná dvířka krbových vložek a kamen.

Těsnění pod sklo a do dvířek

izolační šňůry a pásky ze skleněného vlákna. Teplota použití: do 600°C. Použití: těsnění do dvířek krbů a kamen, dilatační těsnění při napojení kouřovodu do komína, též jako dilatační těsnění mezi sklo a rám dvířek. Pro usnadnění montáže se dodávají také v samolepícím provedení. Různé druhy: kulaté/hranaté, pevné/pružné, bílé/černé. Průměry: 6/8/10/12/14/16 mm.

Přejít nahoru