Krb je atraktivním doplňkem každého obytného prostoru. Zajistí příjemné sálavé teplo, nevyžaduje složitou údržbu a pohled do otevřeného ohniště navozuje jedinečnou atmosféru. Krbové vložky však nemusí hrát pouze roli doplňkového zdroje tepla. Moderní systémy dovolují napojit vložku k teplovodnímu výměníku a teplo účinně distribuovat trasou ústředního topení i do dalších místností.

Jednoduchý a efektní systém

V modelu krbové vložky je výměník umístěný zpravidla ve svislých stranách kolem topeniště a v příčce nad odtahem spalin. Výměník tak efektivně získává teplo z velké plochy, ale nebrání sálání do místnosti. Výhodou krbových vložek je téměř okamžitý nástup tepla. Příprava ohniště nevyžaduje složitý postup, a jakmile se topivo rozhoří, teplo začne prostupovat do okolí. Stejně rychlý ohřev nastupuje i pro vodu ve výměníku. Ohřátá voda je předávaná rozvodem do dalších prostor, i po vychladnutí topeniště ještě zadrží dostatek tepla a udrží příjemné klima.

Dobrá vytápěcí schopnost

Účinek vytápění je závislý na energetické náročnosti prostoru. Krb je vhodným zdrojem tepla v rekreačních chatách a chalupách, využití však najde i v denním provozu běžného rodinného domu. Velikost a účinnost krbové vložky je nutné vybírat s ohledem na technický stav budovy, úroveň zateplení i očekávaný efekt.

Úsporný provoz

Hlavní výhodou krbových vložek je jednoduchá obsluha a úsporný provoz. Dřevo platí stále za nejlevnější topivo. Řezané dřevo není problém odebrat od regionálních firem, pokud nemáte čas nebo si chcete ulehčit práci, můžete objednat dřevo již upravené. Ani skladování nepodmiňuje náročné úpravy.

Moderní výrobci navíc nabízí vkusně řešené zásobníky nebo odkládací plochy pro příruční zásobu dřeva přímo v místnosti u krbu. Samotné krbové vložky představují variabilní řešení, které vhodně doplní jakýkoli prostor. Vybírat můžete velikost krbu, jeho umístění v rohu i čele místnosti. Zpracování využívá především vysoce kvalitní litinu, design sleduje moderní trendy, využívá inspiraci staršími styly a zapojuje i rustikální motivy. Krbové vložky s výměníkem rozšiřují využití krbu a jsou optimálním řešením pro řadu objektů. Odborný dodavatel Krby Pelant vás jistě ochotně seznámí s konkrétními modely a možnostmi využití s ohledem na vaše nároky i styl bydlení.