Automatická regulace hoření – Timpex

Automatická regulace hoření Timpex výrazně sníží spotřebu topiva, usnadní obsluhu a zároveň zajistí i větší tepelný komfort.

Speciálně navržený systém samostatně reguluje přívod vzduchu do topeniště. Tím zásadně ovlivňuje průběh i délku hoření. Při topení pevnými palivy dochází k velkým tepelným výkyvům. Velmi rychle nastupuje nejvyšší bod teploty, který pak zvolna klesá. Při regulaci je možné udržet teplotu na příjemnější nižší hranici, oddálit rychlost vyhoření topiva a tím zvýšit efektivitu vytápění.

Regulace hoření Timpex má pozitivní vliv i na stav krbu nebo kamen. Účinně zabraňuje přetopení, prodlužuje životnost topného systému a vám usnadní obsluhu. Prodlouží intervaly jednotlivého přikládání, signalizuje potřebu doplnění topiva.

Regulace doporučujeme zahrnout do realizace nových krbů, samozřejmě jejich instalace je možná i dodatečně, vyhovuje i starším topným systémům. Rádi vám přiblížíme detailní informace o výhodách a možnostech využití. Navštivte nás v naší prodejně v Mostě,

 

Další články

  • Automatická regulace hoření – Timpex
    Akumulační stavby nebo stavby s teplovodním výměníkem efektivně využívají nízkonákladové topivo. Investice do účinného topného systému trvale sníží náklady na vytápění i ohřev vody, přináší příjemné hřejivé teplo a relativně snadnou údržbu. Moderní topné systémy pracují s jednoduchou obsluhou a dostatečnou účinností. Využívané i nově realizované systémy však nyní můžou ještě zlepšit výkon a využít ...