Krbové vložky

Krbové vložky teplovzdušné

Představa praskajícího dřeva a příjemného posezení u vyhřátého krbu nemusí být jen marnotratným snem. Naopak! Určitě nejrozšířenějším druhem krbů u nás jsou právě teplovzdušné krby. Jsou jednoduché pro výstavbu, nenáročné na použitý materiál a jsou zcela nezávislé na elektrické energii. Principiálně fungují díky konvekci neboli proudění vzduchu. Ten vstupuje studený ve spodní části do komory krbu, kde se ohřívá a teplý vystupuje zpět do místnosti horním otvorem (nejčastěji ventilační mřížkou). Po odevzdání části tepla do stropních a stěnových konstrukcí domu začne ochlazený vzduch klesat a v důsledku podtlaku se vracet zpět do komory krbové vložky. Díky takové cirkulaci vzduchu mají teplovzdušné krby velice rychlý náběh tepla, které je možné za pomocí teplovzdušných rozvodů (někdy za využití krbové ventilátoru) rozvést i do dalších místností. Jejich provoz i údržba jsou velmi jednoduché a díky moderním technologiím i bezpečná.

Současné trendy staví na otevřeném společném prostoru kuchyně s hlavním obývacím prostorem a právě pro tento prostor je teplovzdušná krbová vložka naprosto ideálním řešením. Kvalitní krbové vložky jsou regulovatelné v rozmezí minimálního a maximálního výkonu. Při správném výběru i zabudování jednoduše dosáhnete ideální komfortní teploty.

Nabízíme vám výrobky předních evropských kamnářských společností: Romotop, Jotul, Bef Home, Osburn a Enerzone, Austroflamm, Brunner, Hoxter a Spartherm včetně veškerého doplňkového zboží. Jsme si jisti, že v naší nabídce naleznete typově i výkonnostně vhodné krbové vložky i pro váš dům či chatu. Rádi vám budeme kdykoli k dispozici a doporučíme vám ideální typ. Dodávané produkty vám dopravíme až na místo a v případě vašeho zájmu se postaráme i o kompletní stavbu krbu na klíč, záruční i pozáruční servis je samozřejmostí. I v případě teplovzdušného krbu nemůžeme opomenout možné zajištění stavby komínu. Navštivte nás v naší prodejně v Mostě.

Krbové vložky teplovodní

Teplovodní krb dovede skloubit krásu hoření standardního krbu s centrálním vytápěním vašeho domu. Dnešní moderní topidla je možno provozovat s účinností nad 80% (jen méně než 20% energie odchází do komína), s nádherným hořením a dokonale čistým nezakouřeným sklem. Většinu vytvořené tepelné energie krb odevzdá přes výměník do akumulačního zásobníku (takzvané akumulační nádrže), z něhož je energie čerpána dle předem zvoleného programu – například do radiátorů či podlahového topení. Stručně řečeno, topení v krbu a vytápění domu jsou dva nezávislé procesy.

Teplovodní krby jsou velmi elegantní dominantou v každém interiéru. S pestrou nabídkou předních evropských výrobců jistě najdete mnoho zajímavých designů.

Námi dodávané produkty splňují veškeré evropské normy a garantují nejvyšší účinnost spalování. S letitou vynikající zkušeností spoléháme na přední evropské výrobce: Romotop, Austroflamm, Brunner, Bef Home, Hoxter, Spartherm. Nezávisle na velikosti či výkonu se vždy jedná o výrobky nejvyšší kvality a dlouhé životnosti.

Rádi vám zajistíme vše potřebné pro stavbu teplovodního krbu. Od krbové vložky, akumulační nádrže, potřebné připojovací komponenty až po materiál potřebný k obestavění krbu. Samozřejmostí může být i zajištění stavby komínu.

poradíme. navrhneme. zajistíme. zrealizujeme.

Víme, že ne vždy je jednoduché se rozhodnout. Poradíme vám. Navrhneme vám optimální řešení. Vše dokážeme zrealizovat.

Krbové vložky kamnové/akumulační

Akumulační krb, jak už z názvu vyplývá, je schopen naakumulovat tepelnou energii a vydávat ji do okolí pozvolným sáláním. Při tom všem je však zachován vzhled a design standardního krbu. Krb je postaven ze speciálních materiálů jako například šamot, z něhož se poté sáláním uvolňuje tepelná energie do okolního prostoru.

Principiálně krb funguje tak, že aktivně přikládáme přibližně tři hodiny (celkem tři dávky paliva) a poté dalších cca pět hodin krb sálá akumulované teplo do svého okolí. Velice oblíbené jsou krby kombinované, které mají ventilační mřížky. Při potřebě rychlého tepla otevřete mřížky a z akumulačního krbu se stane krb teplovzdušný. Po uzavření mřížek se z krbu stává opět akumulační. Sálání jako princip předávání tepelné energie je velice zdravé a příjemné. Energie je uvolňována z pláště krbu z takzvané teplosměnné plochy a šíří se kolmo na tuto plochu jako infračervené záření. Jakmile narazí na nějaký předmět, tak jej ohřeje. Nepřehřívá tak zbytečně vzduch v místnosti.

Akumulační krb se dá dimenzovat na různé doby přikládání paliva. Asi nejčastějšími stavbami jsou kamna s intervalem přikládání každých 12 hodin. Po odhoření dávky paliva uzavírá buď majitel kamen, nebo elektronická regulace hoření přívod spalovacího vzduchu. Tím nedochází k ochlazování naakumulované energie vzduchem proudícím přes topeniště kamen do komína. Uživatel má tak naprostý komfort ve vytápění svého domu. Dvakrát denně zatopí v kamnech a pokryje tím celých 24 hodin.

V naší nabídce vám velmi rádi pomůžeme vybrat nejvhodnější typ akumulační (kamnové) vložky přesně podle zamýšleného rozsahu a vhodné i k typu vašeho interiéru. Spoléháme se pouze na osvědčené evropské firmy, jako jsou Romotop, Austroflamm, Brunner, Bef Home, Hoxter, Spartherm, Kaschütz. Jsme si jisti vysokou kvalitou i dlouhou životností všech námi dodávaných krbů i doplňků. Rádi vám nabídneme rovněž i odbornou výstavbu. Budeme vám kdykoli k dispozici se záručním i pozáručním servisem.

Krbové vložky plynové

Krbové vložky plynové spojují dokonalý estetický vzhled s komfortní formou vytápění. Plynové vložky vám nabízíme v řadě variant –  jako rovné, rohové, průhledové i třístranně prosklené. Velikost i typ krbu můžete přesně uzpůsobit vybavení a stylu vašeho domu. Vnější podobu krbu je možné bez omezení upravit obložením z keramiky, kamene ale i dřeva. Plynové vytápění vám zaručí okamžitý rozvoj tepla, možnost volné regulace teploty i rychlé a bezpečné vypnutí. Ochranné čelní sklo není při vytápění plynem rozpálené na vysoké teploty. Krbové vložky jsou tedy vhodnou variantou i pro veřejná místa nebo pokoje s pohybem dětí. Vložky je možné zapojit k dálkovému ovládání nebo do inteligentního ovládání domu. Velikou výhodou je snadný provoz s minimální údržbou krbu. Po celou sezonu se nemusíte starat o topné dřevo ani uhlí, nemusíte vložky čistit ani upravovat. Vytápění plynem vám zajistí dokonalé pohodlí a má dostatečnou sílu pro příjemné vyhřátí i velkých prostor.

Podívejte se na naše realizace

Prohlédněte si fotografie našich realizací

Spartherm
Jotul
Osburn a Enerzone
Austroflamm
Brunner
BEF Home
Hoxter
Romotop
Kaschutz
Přejít nahoru