Přednosti plynové krbové vložky

Přednosti plynové krbové vložky

Krby patří mezi zásadní doplňky v interiéru. Kromě příjemného hřejivého tepla přináší pohodovou atmosféru a klid. Nabízí rychlou a efektní formu vytápění se snadnou údržbou a minimálními náklady. V různých variantách je možné je umístit jako hlavní nosný prvek místnosti, ale také jako decentní doplněk v rohové části.

Bez údržby a zásob na zimu

Pokud vás láká realizace krbu i ve vašem domě, máte v základu na výběr z modelů se spalováním dřeva nebo vytápěné plynem. Vůně dřeva a jeho praskání přidávají krbu na romantice, ale také poměrně zvětšuje nároky na údržbu a představují nutné podmínky pro zajištění zásob. Společně s krbem budete muset myslet na kvalitní skladovací prostory v těsné blízkosti krbu a také venku. Samozřejmě budete muset předem vyhradit rozpočet pro nákup topiva před sezonou.

Oproti tomu plynové krbové vložky zúčtují svůj provoz pouze aktuálním odběrem. Není třeba vybavit okolní prostor pro příruční zásobu ani se jakkoliv namáhat s přípravou dřeva před hlavní topnou sezonou.

I když je údržba klasického krbu docela snadná, pravidelně se budete muset věnovat čištění ohniště, předního skla a samozřejmě i v průběhu přikládání se nevyhnete jemnému roznesení nečistot. I tato starost u plynové krbové vložky zcela odpadá.

Dokonalý komfort

Zatápění nemusíte věnovat víc, než stisk tlačítka. Moderní systémy dovolují regulovat výkon krbu, nastavit dobu provozu. Příchodem z práce nebo po náročném dni venku vám stačí se pohodlně usadit před krbem a během pár minut se můžete ohřívat u krbu. Na noc stačí ztlumit přívod plynu a využít stálé sálání krbu do místnosti. Nebude vás nad ránem budit chlad z vyhaslého topeniště.

Perfektní čisto a okamžité teploučko

Plynové krbové vložky nabízí atraktivní design v mnoha modelech, které snadno přizpůsobíte stylu místnosti. Zajímavou možností jsou také krby doplněné atrapou dřevěných polen vyrobených z keramických materiálů. Krb vytváří dojem klasického ohniště, přesto ubírá jakoukoli práci s údržbou nebo přikládáním. Nechte se inspirovat. Specializovaný prodejce vás ochotně seznámí s konkrétními modely, jejich technickým řešením i výkonem.

Přejít nahoru