Krbové vložky kamnové/akumulační

Víte, že existuje více druhů tepla? Podle zdroje vytápění a způsobu předávání tepla do okolí můžeme mluvit o dokonce o několika typech. Sálavé teplo přitom patří mezi nejžádanější a nejzdravější. Sálavé teplo prostupuje nejen vzduch, ale i veškeré okolní předměty. Teplo nepůsobí víření vzduchu a prachu, navozuje příjemnější atmosféru a rovnoměrně vyhřívá celý interiér. Nepředává se pouze do bezprostředního okolí, ovlivní komfort i pochozích ploch nebo plochy pro sezení.

Efektivní zdroje tepla

Sálavé teplo není otázkou složitého vybavení. Stačí zcela běžně dostupná kamna s akumulační vložkou. Vložka se instaluje do uzavřené obestavby. Akumulační materiál nemá odvětrávací mřížky, tedy nepředává horký vzduch okamžitě do místnosti. Vznikající teplo pohlcuje a pomalu předává do materiálu obestavby. Teplo se tedy uvolňuje pozvolna a sálá do okolí bez nežádoucího prašného efektu. Nevysušuje vzduch, zlepšuje prostředí pro dýchání a zamezuje tvorbu alergenů.

Topte jinak

Klasické krbové vložky jsou skvělým řešením pro velké obývací místnosti i rekreační objekty. Nástup tepla se dostaví krátce po rozdělání ohniště. K samotnému teplu se přidává i příjemný psychologický efekt z pohledu na elegantní krb a přímé plameny. Není třeba často přikládat, navíc využíváte nejlevnější topivo – dřevo.

Akumulační sálavá kamna vyžadují zpočátku kratší frekvenci přikládání. Teplo se během hoření nejprve akumuluje do obestavby. Při dostatečném nastřádání tepla však už není třeba přikládat vůbec. Několik hodin teplo sálá do okolí, udržuje komfortní klima a nevyžaduje žádné další zásahy. Podle typu a množství materiálu obestavby můžete dosáhnout efektu vydávání tepla až k délce 24 hodin. Tedy původní nevýhoda v častějším přikládání a roztápění se promění ve velký bonus a příjemné stálejší teplo s delším efektem.

Krásný design

Nemusíte se bát složitějšího technického řešení. Moderní výrobci představují zajímavě zpracované krby pro malé i velké prostory. Využít můžete řešení usazení kamen jako dominantního prvku v centru zdi i jako doplněk v rohu. Krbové akumulační vložky kombinují možnost pohledu do přímého ohniště, ale také nabízí možnost decentního zpracování. Konečná podoba a vzhled kamen je pouze na vás. Můžete je přizpůsobit okolnímu stylu vybavení i celkovému architektonickému řešení domu.

Přejít nahoru