Proč krbová kamna s výměníkem?

Krbová kamna se stávají poměrně častým doplňkem hlavních obytných prostor domů nebo chalup. Efektivně kombinují atraktivní vzhled a možnost rychlého a snadného vytápění. Kamna s příruční zásobou dřeva působí harmonicky a dokážou převzít úlohu dominanty místnosti. Teplu navíc dodává pohled do ohniště příjemnou atmosféru.

Levné vytápění pro celou zimní sezonu

Údržba a provoz kamen jsou jednoduchou záležitostí. Během několika prvních cyklů si zažijete způsob roztápění a vyladíte, jak často je třeba přikládat, abyste dosáhli komfortní teploty. Topení dřevem stále patří mezi nejvýhodnější způsoby vytápění. Při spalování se promění v teplo naprostá většina hmoty, dřevo má vysoké hřejivé účinky a náklady na pořízení topného dřeva je trvale nízká. Dostupný materiál snadno pořídíte v dostatečné zásobě, pro kterou nemusíte složitě upravovat skladovací místo. Dřevo stačí uložit pod přístřešek, abyste zabránili přímému styku se spádovou vodou.

Ještě větší efekt

Pokud plánujete realizaci krbových kamen, zkuste zvážit variantu rozšířenou o výměník. Krbovými kamny pak vytopíte nejen jednu hlavní místnost, ve které jsou usazena, ale i návazné pokoje. Krbová kamna s výměníkem dokáží rozvést teplo do okolních prostor, sníží náklady na topení v celém domě a zjednoduší provoz.

Příjemně jednoduchá obsluha

Při topení krbovými kamny se do okolí předává teplo velmi rychle. Nemusíte odcházet do technické místnosti nebo kotelny, kde budete pracně roztápět zastaralé zařízení. Čistě a jednoduše roztopíte krbová kamna přímo v interiéru a během krátké chvíle výměník převezme teplo a distribuuje jej do napojené sítě.

Řešení pro domácnosti i rekreační chalupy

Technické řešení kamen s výměníkem dovoluje instalaci v naprosté většině objektů. Není třeba řešit složité úpravy nebo omezení. Samozřejmě je ideální obrátit se na profesionální firmu, která se zkušeností a objektivním odhadem navrhne účinný systém včetně nezbytných výpočtů tepelných ztrát a potřebného výkonu výměníku i kamen.

Firma Krby Pelant se zabývá prodejem kamen a jejich instalací. Využijte zkušenosti odborníků, kteří vám přiblíží konkrétní možnosti. Přímo na míru vašeho prostoru vám nabídnou optimální řešení, které bude představovat rychle návratnou investici. Komfortní teplo a prostředí oživené elegantními krbovými kamny oceníte celou zimu.

Přejít nahoru