Krbová kamna s akumulací

Chtěli byste ušetřit na topení, ale stále vás odrazuje složitá, a hlavně častá údržba krbu? Bojíte se, že místo romantického posezení budete muset neustále přikládat, a ani tak se vám nepodaří dostatečně vytopit obytný prostor kolem? Nenechte se mýlit! Krbová kamna s akumulací se postarají o dokonalý komfort ve vytápění, ušetří vám práci i peníze, a navíc budou skvěle vypadat!

Mimořádný efekt v kumulaci tepla

Krbová kamna s akumulací neztrácí nic na moderním designu a možném přizpůsobení okolnímu prostoru. Bonusově navíc přichází s jednoduchým a mimořádně účinným mechanismem. Speciální akumulační tvarovky absorbují během topení značnou část energie. Cirkulace vzduchu zásadně omezuje únik tepla do komínu, naopak nechává teplo proudit kolem vložky a ta teplo uchová. Nahromaděné teplo se pak pomalu uvolňuje zpět do místnosti, a to s takovým efektem, že i několik hodin po vyhasnutí topeniště se ještě stále můžete příjemně hřát.

Užijte si sálavé teplo bez častého přikládání

Krbová kamna s akumulací můžete vybírat v různém výkonu, vyberete je pro malý obytný prostor i velkou halu. Pak už stačí jen správně dávkovat palivo. Nic víc. Kamna se snadno čistí, dobře se udržují a skvěle vypadají. Po rozdělání ohně si můžete užít romantickou atmosféru s pohledem na mihotavé plameny. Nástup tepla je v podstatě okamžitý, výhodou navíc je i prodloužená účinnost. Klidně můžete roztopit kamna před začátkem filmu. Po celou dobu sledování, a ještě dlouho později už nemusíte vstávat a přikládat, kamna budou stále hřát.

Samotná údržba vás také nijak nezdrží. Otvor pro přikládání je dostatečně velký pro jednoduchou manipulaci i čištění. Prosklený průzor se díky řízené cirkulaci vzduchu nezanáší a ponechává pohled do ohniště bez nepříjemných rušivých stop.

Optimální řešení pro dům i chatu

Krbová kamna vyhřejí běžný obývací pokoj, ale poradí si i s velkými interiéry. Jsou vhodné pro obytné domy, chaty, i rekreační objekty, nebo i provozovny restaurací. Velkou výhodou je maximální spolehlivost a velmi jednoduchá praktická údržba.

Nemusíte se obávat ani vysušeného vzduchu nebo kolísání teplot. Kamna vydají první teplo okamžitě, ale výhřevnost umí příjemně rozložit v čase a sálají mnohem delší dobu, než je u běžný krbů zvyklé.

Nechte se inspirovat a zkuste si představit krbová kamna i u vás – doma. Konkrétní rozměr, tvar i estetické zpracování vám ochotně představí profesionální prodejce. Doporučí vám optimální variantu a přiblíží technické specifikace. Výhodou je pak prodej spojený s možnou odbornou instalací a zaučením.

 

Další články