Topení bez starostí nabízí dřevěné pelety

Topení bez starostí nabízí dřevěné pelety

 

Po pár slunečných dnech se podzim projevil v plné síle a už spíše připomíná zimu. Doma však chceme mít teplo a útulno což pomohou zajisti dřevní pelety.

 

Konec kotlů na uhlí

V minulých letech se nejvíce topilo uhlím, kdy se ke kotli muselo několikrát denně dojít, roztopit v něm a teplota doma lítala nahoru a dolů. V současné době probíhá výměna kotlů za šetrnější, vhodné pro jiné typy paliva. Oblíbenou volbou jsou kotle na dřevní pelety, které nevyžadují mnoho pozornosti a topení s nimi je velmi pohodlné. Ke kotli lze přidat zásobník i automatické podavače, nemusíte tak běhat stále přikládat, pouze jednou za čas zkontrolovat zásobník a vysypat popelník. Dřevní peletky mají vysokou výhřevnost a minimální odpad, vyrábí se z pilin a hoblin vzniklých při zpracování dřeva. Z přilehlé výroby jsou pak piliny dopraveny do průmyslových sušiček, kde se vysuší na požadovanou vlhkost. Následně se pod vysokým tlakem lisují do tvaru drobných válečků, které jsou vhodné právě i pro automatizované kotle.

 

Pro krby jsou brikety

Pelety se vyrábí i spotřebují v republice, jejich cena tak není ovlivněna výkyvy na světových burzách. Pokud chceme stejně pohodlně topit i v krbu nebo krbových kamnech, jsou vhodnou volbou dřevěné brikety. Ty se, stejně jako peletky do kotle, vyrábí lisováním pilin a štěpků bez použití lepidel, pojiv nebo jiných chemických přísad. Vydrží hořet a sálat teplo až několik hodin, můžeme si tak odpočinout nebo se začíst do knihy bez neustálého vyrušování kvůli potřebnému přikládání. Odpad z nich je minimální a výhřevnost vysoká.

 

Komfortní bydlení znamená mimo jiné i mít doma teplo. To zajistí pohodlné topení s briketami i peletami, které se navíc i dobře skladují a jsou ihned připravené k použití. Nemusíte je nijak sekat, řezat a štípat jako dřevo.

Přejít nahoru