Teplovzdušné vytápění

Sálavé teplo, které se rychle rozvine do celé místnosti, příjemná atmosféra a vůně dřeva, to vše slibují a také ve všech ohledech splňují krby. Krby však nemusí sloužit jen jako zdroj příjemného tepla v hlavní obytné místnosti. Teplovzdušné systémy vám umožní rozšířit teplo i do dalších částí domu. Celou zimní sezonu se můžete příjemně hřát, a přitom ušetřit náklady.

Krásný doplněk, ale také vydatný zdroj tepla

Teplovzdušný krb se na první pohled výrazně neliší od obyčejného krbu. Krbová vložka je obestavěna klasickým materiálem a esteticky ladí s okolním vybavením. Hlavní rozdíl je pak ve vzduchotechnice, která cestou ve spodní části nasává chladný vzduch od země, ten ohřívá v krbu a nechává jej jako teplý výdech proudit z horní části obestavby. Proud ohřátého vzduchu může distribuovat soustava cest a ventilátorů po celém domě. Při roztopení krbu tak můžete v krátké době příjemně prohřát nejen obývák, ale i třeba i ložnice.

Výhody teplovzdušného vytápění krbem

Základní otázka vždy míří k výši investice. Teplovzdušné vytápění slibuje nízkou pořizovací cenu i jednoduchou instalaci. Při výběru krbu vás téměř nic neomezí, můžete vybírat krbovou vložku jako dominantní vybavení obýváku, ale i jako decentní doplněk. Krby mohou nechat otevřený pohled do ohniště přes bezpečnostní sklo, mohou být umístěny v centru stěny i v rohu. Soustava rozvodů vzduchu a ventilátorů se pak přesně navrhne s ohledem na vzdálenost dalších místností i jejich počet.

V místnostech jsou pohledu zachovány jen výdechové mřížky, neruší esteticky vzhled pokoje ani výrazně neomezují ustavení nábytku nebo neblokují prostor.

Drobnou nevýhodou je, že se vzduchovou cestou šíří jakýkoliv vzduch. Například vůně z kuchyně během vaření. Abyste zabránili rozšíření nežádoucích aromatických jídel, můžete však systém doplnit o účinné filtry.

Nechte si krb doporučit

Pokud o zřízení krbu už delší dobu uvažujete a zaujala vás možnost, jak ještě lépe využít získané teplo, pak je ideální obrátit se na odbornou firmu v regionu. Kamnářské firmy vám doporučí konkrétní značky výrobců podle zkušenosti získané z praxe. Navíc technice rozumí a pomohou vám vybrat optimální velikost krbové vložky nejen podle velikosti interiéru, ale i podle nároků na výhřevnost a obsluhu.

Profesionální dodavatel vám navíc může v mnohém ušetřit práci i čas. Stavba krbů není úplně jednoduchá a kvalitně odvedená práce prodlouží životnost celého systému a samozřejmě bude mít vliv i na bezpečnost. Realizace firmou vám také potvrdí záruku na krbovou vložku, o kterou svépomocnou stavbu jinak přijdete.

Teplovzdušné systémy dobře obstojí při hodnocení celkových nákladů na plnohodnotné vytápění v hlavní zimní sezoně. Jsou také příjemným a pohodlným způsobem, jak v přechodových měsících příjemně ohřát dům v podvečer. Nechte se oslovit a zkuste zvážit i tuto variantu. Teplovzdušné systémy napojené na krb se v mnohém vyplatí.

INFO : Při koupi nové kuchyně si můžete vychutnat vůně z kuchyně během vaření.

 

Přejít nahoru