Teplovzdušný krb

Pohled do ohniště krbu, zvuk praskajícího dřeva a příjemné sálavé teplo již dávno nepatří jen rekreačním chalupám. Krby v moderním designu mají své pevné místo i v obytných prostorech domů, jsou efektním doplňkem restaurací, kaváren, nebo jiných reprezentativních míst. Krb přidá interiéru romantiku, vytopí místnost rychle a s relativně malými náklady i jednoduchou údržbou.

Originální interiér

Základem krbu je vložka, která je esteticky krytá obestavbou. Zde si můžete zvolit z opravdu široké škály. Krb může navázat na rustikální styl místnosti a pracovat s přírodními materiály, například kamenem nebo dřevem. Moderním krbům sluší kombinace skleněných obkladů. Také uzpůsobení vložky vám dovolí plně využít prostor.

Krb můžete vybrat jako dominantní prvek. Nechejte na plno vyznít jeho styl, přizpůsobte okolí výběrem pohodlné sedací soupravy. Krb však můžete začlenit i jako další užitný prvek. Jednoduché designové linie nebudou strhávat přílišnou pozornost, budou působit nadčasově a elegantně.

Portfolia současných výrobců dovolují zasadit krby do čela místnosti, ale nabízí i varianty rohové nebo dokonce oboustranné. Při výběru si nechte poradit odborným prodejcem. Musíte správně volit nejen z estetického pohledu, ale také optimální výhřevnosti. Tenká vložka sice dokáže vytopit i větší prostor, ale nedosáhne komfortní teploty bez častého přikládání. Zbytečně naddimenzovaný krb pak bude váš byt přetápět.

Jednoduchý, ale vysoce účinný systém

Teplovzdušné krby pracují na principu nasávání a vydávání vzduchu. Cirkulaci vzduchu řídí systém, který nasává ve spodní části krbu chladný vzduch. V krbu se vzduch zahřívá a vychází ven do místnosti v horní části obestavby. Místnost je tak možné velmi efektivně a rychle vytopit. Navíc se do vzduchu dostává jen minimum prachu nebo spalovaných částic.

Horký vzduch, který vychází z krbu do jisté míry vysouší a váže na sebe prach. Nicméně tento neduh se dá docela dobře eliminovat izolačními materiály v místech rozvodu a také vzduchovými filtry.

Navíc můžete takový typ krbu rozšířit a díky uzpůsobení pro rozvod teplého vzduchu můžete vytápět i další přilehlé místnosti.

Pořízení krbu je rozumnou investicí, která nabízí pohodlné a dostatečné vytápění i relativně velkých prostor. Stavba teplovzdušných krbů s sebou nepřináší zásadní stavební změny a v nabídce moderních prodejců snadno najdete ideální typ, který splní všechny vaše požadavky jak do vzhledu, tak samotné výhřevnosti. Nechte se inspirovat a zkuste si představit, jak by vypadal váš dům s novým krbem a jaké výhody by teplovzdušné vytápění přineslo.

Přejít nahoru