Teplovodní vytápění

Líbí se vám představa krbu v čele obývací místnosti? Designový prvek může vytvořit dokonalou romantickou kulisu, ale také ryze prakticky během chvíle prohřeje hlavní obytnou část domu. A co víc – krb nebo krbovou vložku můžete napojit na klasické ústřední topení. Teplovodní vytápění zajistí příjemné teplo i v ostatních prostorech a může ohřát i užitkovou vodu.

Efektivní vytápění pro rodinný dům i chalupu

Teplovodní topení má řadu výhod a zůstává nejčastějším typem vytápění. Nabízí se v podobě klasických radiátorů, ale také modernějšího podlahového systému, stropního nebo stěnového topení. Teplovodní soustavu můžete napojit na nejrůznější zdroj tepla, ať už je objekt vybaven plynovým kotlem, elektrickým nebo kotlem na tuhá paliva. Jako dostatečný zdroj může posloužit velmi dobře i klasický krb nebo krbová vložka. Jediný škrtnutím v krbu uvedete do chodu efektivní systém, který vám dopřeje pohodové chvíle v obýváku u rozpáleného ohniště, ale zajistí příjemné teplo třeba i ve vedlejší ložnici.

Vysoce účinný systém

Teplovodní krbová vložka musí být navržena v kombinaci s vestavěným výměníkem. Voda se ohřívá ihned po rozdělání ohně, zpravidla na boku nebo v zadní části vložky. Pak je čerpadlem vedena do topného systému, nebo do akumulační nádrže. Systém vylepšuje ventil, který zabraňuje návratu vody do krbové vložky o teplotě nižší, než je 60 °C. Zařízení zbytečně nepodléhá korozi a pracuje s delší životností.

Výkon krbové vložky je možné ještě navýšit pořízením akumulační nádrže. V této části systému se bude průběžně vytvářet zásoba teplé vody, jakmile přestanete přikládat, teplá voda se zapojí do cirkulace v otopné soustavě. Prodlouží tak dobu, po kterou bude „dojíždět“ teplá voda v okruhu, udržíte místnosti v komfortní teplotě přes celou noc.

Nemusíte často přikládat ani se starat o údržbu

Topení v krbu vám nepřidá příliš povinností, okolí topeniště se dá upravit tak, aby bylo občasné vymetení a vyčištění ohniště rychlejší, a navíc si můžete pořídit šikovné nástroje, jakými je třeba speciální vysavač s odolnou kovovou nádobou na odpad. Pokud už máte s krbem zkušenosti, jistě víte, že se není třeba bát ani příliš častého přikládání nebo spotřeby dřeva. Konec konců topení dřevem stále patří mezi finančně nejúspornější možnosti. Ani s napojením krbu na teplovodní systém se frekvence příliš nezvýší.

Zjistěte si víc informací, jistě budete příjemně překvapeni možnostmi, jaké moderní výrobci krbů a krbových vložek nabízí. U firmy Krby Pelant navíc můžete vaše nápady nebo představy konzultovat. Letité zkušenosti a profesionální praxe vám nabídne objektivní náhled a může v lecčems být i inspirací. Krby Pelant mohou nabídnout odbornou konzultaci včetně dodávky a montáže.

Přejít nahoru