Efektivní a bezpečné vytápění celého domu

Krb nebo kachlová kamna jsou mimořádně užitným a krásným doplňkem interiéru. Sálavé teplo dodá místnosti příjemnou pohodovou atmosféru. Krb využije maximální efekt z topiva a zajistí obytné místnosti levné a bezpečné vytápění. Efekt tepla se rozvíjí rychle, obsluha kamen není složitá a obejde se bez častého přikládání. Účinný systém kouřovodů pak dokáže rozvést teplo i do ostatních místností. Zjednoduší vytápění a výrazně sníží náklady v zimním období.

Kouřovody

Při realizaci nových kamen nebo krbu je třeba dobře zvolit typ zařízení, ale také doplňků. Teplota spalin, které odchází z topeniště, dosahuje vysokých teplot 250 – 350°C. Dobře uzpůsobený teplovzdušný výměník dokáže proměnit unikající teplo ve výkon. Zlepšuje využití tepla a snižuje náklady až o dalších 20%. Teplovzdušný výměník se zapojuje na kouřovod kamen. Celek funguje jako zvětšená topná plocha. I ta se podílí na lepší účinnosti kamen, prohřeje rychleji místnost a i po dohasnutí kamen déle vydává teplo.

Kouřovody jsou důležitým prvkem, který musí splňovat vysoké nároky na odolnost a pevnost. Ocelový plech zabrání poškození a úniku nebezpečných spalin. Během topení předává teplo bez prachových částic, mastnoty nebo jiných nečistot.

Nádechové a výdechové mřížky

Hoření je podporované přívodem vzduchu. Důležitou součástí krbů jsou nádechové a výdechové mřížky. Nádechové mřížky přivádí vzduch do topeniště, efektivně řídí spalování a zlepšují využití topiva. Regulací přívodu vzduchu můžete měnit výhřevnost kamen.

Výdechové mřížky jsou důležité pro distribuci tepla do vzdálených místností. Konstrukce využívá pevný rám s krytem, který brání zablokování přívodu a také chrání okolí před roznesením drobných nečistot. Mřížky jsou relativně malé, ale dobře viditelné prvky, které můžete stylově i barvou přizpůsobit podle vybavení každého interiéru. V základní nabídce odborného prodejce je k dispozici výběr z pevných odolných materiálů, jako je měď, mosaz, pozinkovaný plech nebo ocel. Tvarově jsou mřížky vyráběné s pevnou nebo uzavíratelnou žaluzií nebo tenkou síťkou. Mřížky si můžou ponechat typické zbarvení použitého materiálu nebo se lakují práškovou odolnou barvou.

Při volbě doplňků doporučujeme kontaktovat odbornou firmu. Krby Pelant vám doporučí vhodnou variantu podle typu kamen i náročnosti využívání. Mřížky a kouřovody jsou důležitým bezpečnostním i funkčním prvkem. Mají i svou důležitou dekorační vlastnost.

Přejít nahoru