Venkovní zahradní grily

Venkovní zahradní grily

Zahradní pergoly, terasy nebo lodžie rozšiřují obytnou část bytu o další příjemný prostor. Vytváří komfortní zázemí pro odpočinek, setkání s rodinou a přáteli, ale mohou zastat i kvalitní soukromou pracovnu s bonusovým krásným výhledem. Pohodovou atmosféru místa a také možnost využívat venkovní sezení co nejčastěji určuje řešení zástěny, která chrání proti prudkému slunci nebo spádové vodě a dešti, ale také pohodlný nábytek a osvětlení. Teprve se zahradním grilem však dostane vaše venkovní sezení ten správný koncept. Venku můžete trávit daleko víc času, připravíte si skvělé pokrmy z masa i zeleniny a v chladnějším počasí krb vyhoví i jako příjemný zdroj tepla.

Vybírejte přesně na míru

Současní výrobci představují velmi zdařile řešené zahradní grily, a to nejen po stránce designové. Vzhled i velikost krbu jsou důležité, nicméně nyní si můžete dovolit naprostý komfort a vybrat si doplněk venkovního sezení, který skvěle doplní prostor, a navíc ušetří i spoustu práce s přípravou jídla pro celou rodinu.

Inspiraci můžete hledat u nejprodávanějších typů. Nestyďte se zalistovat v katalozích. Za přední výrobce můžeme zmínit firmu Norman, Big Green Egg, Morso, Vulcanus nebo Ampfora či Hede. Zahradní krby kladně hodnocených výrobců spojuje stabilní konstrukce a pevné materiály s vysokou odolností vůči zatížení. Krby maximálně využívají materiály ke kumulaci a zužitkování tepla. Tvarem i řadou doplňků pak dovolují přípravu jídel rozšířit z běžného grilování nad sálavým zdrojem tepla i o plnohodnotné vaření. Na moderním zahradním grilu můžete i smažit na oleji nebo si upéct vlastní chléb. V nabídce nechybí ani grily s úpravou pro uzení.

Pochutnejte si na steaku, upéct můžete i skvělou pizzu

Moderní krby kombinují různé techniky pro zpracování potravin a nabízí i prakticky řešené doplňky v podobě tvarovaných ploten, mřížek, sestavy jehel s nosičem a motorem pro rovnoměrné grilování většího kusu masa, pevných vík pro propečení a dušení. U větších grilů nechybí výbava rozšířená o odkládací plochy nebo náčiní. Výběr provází samozřejmý požadavek snadné údržby.

Atraktivní design

Zahradní krby a grily už dávno nepředstavují robustní nevzhledný prvek, navíc vám ukážou, jak obrovský vizuální i užitný rozdíl představují oproti dřívějším grilům s jednoduchým roštem. I pro malou terasu můžete vybírat šikovný drobný krb, který však překvapí výkonem a pomůže vám vykouzlit skvělé jídlo i pro početnou společnost.

Velké krby pracují s nápaditým designem, nebojí se atraktivních tvarů. Kvalitní materiály zpracované v zahradním krbu skvěle doplní sezení v rustikálním stylu i modernistické pojetí, které si zakládá na jednoduchosti a čistých liniích. Kromě lákavé vůně vás může těšit i pohled na zdařilý prvek. A navíc se i po dokončení vaření můžete příjemně hřát i doznívajícího tepla.

Přejít nahoru