Luxusní krbová kamna pro váš obývák

Krbová kamna už dávno nepatří do itineráře rekreačních chat a je to dobře. Moderní stylová kamna dokáží zásadně proměnit interiér obývacího pokoje rodinného domu, nabízí atraktivní varianty i pro byty. Současní výrobci efektně využívají kvalitní materiály a klasický koncept mění do luxusních kousků. Navíc kamna nepředstavují pouze doplněk, s nenáročnou údržbou dokážou komfortně vytopit a přináší pozitivní psychologický efekt útulné domácnosti. Vymezte se z nudného schéma a nehledejte pro nový obývák sestavu gauč a televize. Pohled na luxusní krb a sálavé teplo oceníte za nepříznivého počasí mnohem víc.

Kamna kachlová nebo krbová – obojí si zaslouží pozornost

Kamna si můžete představit v pestré paletě zpracování. Nabízí se umístěním v čele místnosti jako určující dominanta, k dispozici jsou i krby pro instalaci do rohu nebo volně stojící. Efektně působí modely s velkým otevřeným ohništěm, ale za úvazu stojí i kamna kachlová. Efektně můžete pracovat i s okolím kamen, které je možné obkládat přírodním kamenem, zušlechtěným dřevem, sklem nebo keramikou.

Kamna s výměníkem jsou přidanou hodnotou

Krbová kamna rozšiřují využití také možným napojením na ohřev vody. Klasickým výměník můžete spojit s teplovodním systémem domu a jakmile zatopíte v kamnech v obýváku, současně se postaráte o bonusové využití tepla i směrem k ohřevu užitkové vody. Kamna dokážou ušetřit velkou část rozpočtu, v topné sezoně se můžete spolehnout na hřejivé teplo, které se rozvine z kamen v řádech několika minut. Nemusíte se přitom bát častého přikládání nebo složité údržby. Dřevo stále patří mezi nejlevnější a snáze dostupné topivo.

Jak kamna vybírat?

Výběru nemůžete podřídit pouze vzhled kamen. Současní výrobci nabízí opravdu nabité portfolio produktů a s jistotou najdete taková, která vás zaujmou, vyhoví tvarem i použitými materiály. Přesto byste měli dbát i na technickou stránku věci. Důležitý je výkon, od něj se odvíjí skutečná užitnost krbu. S malým výkonem nedosáhnete komfortní vytopené teploty a časem budete litovat, že vám kamna sice krásně doplňují interiér, ale na 100 % nevyhoví tím hlavním – tedy produkcí příjemného tepla.

Stejně důležité je také umístění. Krbová nebo i kachlová kamna se stanou pevným základem místnosti. Zkuste předjímat budoucí proměny interiéru, s rozrůstající rodinou může původně ideální místo clonit v bezpečném průchodu nebo omezí umístění dalšího vybavení. Kamna nemůžete jen tak lehce posunout. V úvahách o prostoru je také vyhradit důležité místo pro příruční zásobu dřeva. Nemusíte počítat s velkou plochou, ale i na topivo a náčiní je třeba myslet včas.

Nenechte se odradit a splňte si sny o krásně vybaveném obývacím pokoji. Krb za chvíli trápení rozhodně stojí, navíc na rozhodování nemusíte být sami. Odborné firmy vám s ohledem na vlastní profesionální zkušenosti doporučí a navrhnou optimální variantu. Pomůžou vám zorientovat se v technických specifikacích a společně s výběrem krbu pomohou i zajistit okolí pro bezpečný a nenáročný provoz.

 

Přejít nahoru