Designové zahradní krby

Venkovní terasy, sezení pod pergolou nebo závětří v upravené části zahrady jsou místem, ze kterého můžete vytvořit unikátní obytný prostor. Nebojte se vybavit váš druhý obývací pokoj přímo pod otevřeným nebem. Užijte si pohled do zeleně, klid i čerstvý vzduch. Využijte všechny prostředky, pohodlný nábytek, stylové doplňky a nezapomeňte prostor vybavit ani zahradním grilem. Proč? Před hosty nebudete muset utíkat do kuchyně, naopak je můžete překvapit skvělými pochoutkami připravenými před jejich očima. Teplo z krbu přidá pocit pohody a nechá vás užít si venkovní posezení o hodně déle. A pak v rámci nabídky moderních výrobců může být krb i originálním doplňkem, který si získá pozornost a uznání.

Elegantní, nadčasový a praktický

Zahradní krby můžete vybírat z mnoha typů uzpůsobení, materiálů i podle designového řešení, které je vám sympatické. Nemusíte přizpůsobit okolní prostor novému doplňku, ale zcela naopak – vyberte si krb, který perfektně vyhoví všem vašim požadavkům.

Krby mohou kombinovat nerez, smalt, leštěnou žulu a broušené pracovní desky, ale i beton, cihly, různé obklady. V sestavě tak nezískáte pouze chráněné topeniště s plochou pro přípravu jídla. Krby myslí i na uložení pohotovostní zásoby topiva, případně umně skryjí plynovou nádobu. Vaření vám usnadní dostatkem odkládacích desek.

Například v produktové řadě výrobce Norman najdou svůj ideální model i nároční zákazníci, kromě stabilního základu je krb doplněný širokou škálou příslušenství, od drobných špízů na ražniči přes sestavy jehly s nosičem a motorem pro grilování na jehle až po velmi žádané grilovací desky.

Atraktivní doplněk, který překvapí výkonem

Pokud vybavujete menší prostor nebo vás osloví moderní design, pak můžete hledat inspiraci třeba u Big Green Egg. Inovativní vzhled skvěle pracuje s kvalitními materiály a kombinuje neotřelý vzhled s řadou pokročilých funkcí, v sadě je možné použít různé techniky vaření ve stejnou dobu. Budete mít k dispozici víceúrovňový rošt i nerezový koš.

Pro vaření na vysoké úrovni jsou doporučené modely Morso, které nabízí širokou škálu grilů jak pro velká sezení, tak i malé kompaktní varianty dokonce opatřené praktickými pojezdovými koly. Výhodou zahradních grilů je jednoduchá údržba. Během sezony se nemusíte zdržovat složitými úkony a přípravami. Další nemalou výhodou jsou materiály, které snesou zatížení i nepřízní počasí. Gril nemusíte na zimu uklízet, může být pevnou součástí terasy po celý rok a konec konců, proč byste si nemohli pochutnat na uzeném mase, klobáskách nebo vynikajícím steaku i v lednu?

Řešení pro malou i velkou zahradu

Z dalších výrobců můžeme doporučit Vulcanus nebo Hede. Prověřené značky nechávají prostor jednoduchému stylu, garantují stabilní usazení, maximální zužitkování tepla, a navíc i mimořádně dlouhou životnost. Návrháři myslí na nejmenší detaily. Snaží se využít topeniště tak, aby distribuovalo sálavé teplo do stran, předešlo poškození okolí a splňovalo podmínky i pro bezpečný provoz.

Zahradní krb se hodí do každého prostoru. Stačí správně vybrat. Nechte se inspirovat a oživte ještě letošní sezonu krásným a funkčním doplňkem.

Přejít nahoru