Krbová kamna levně a ekologicky vyhřejí dům a zároveň ozdobí interiér

Krbová kamna už dávno nepatří do výbavy výlučně rekreačních chalup. Současní výrobci nabízí moderní design, vysoce kvalitní materiály a také účinnost, se kterou je možné komfortně vytopit i velké obytné prostory. Kamna dokážou zastoupit nejen dostatečně silný zdroj tepla, ale zafungují i jako atraktivní prvek v interiéru.

Snadná obsluha a nízké náklady

Krbová kamna v sobě slučují dokonalou kombinaci. Zatápění nekomplikují složité postupy ani údržba. Rozdělání ohně v topeništi je otázkou pár minut a nástup hřejivého tepla je téměř okamžitý. Starosti si nemusíte dělat ani častým přikládáním. Moderní koncept kamen využívá topivo s maximální účinností. Místnost udržíte vyhřátou na požadovanou teplotu bez zbytečných starostí navíc. Běžná údržba sestává z vymetení topeniště a vyprázdnění nádoby s popelem. Opět, ani zde není třeba podstupovat školení nebo si vyhradit čas pro náročnou práci. V mnohém může údržbu ulehčit také vhodně vybraná podkladová deska, ze které drobné nečistoty snadno odmetete a zabráníte také poškození méně odolné podlahy nebo blízce stojícího vybavení žárem. Užitečným doplňkem může být i speciální vysavač na popel, ale není zdaleka nutný.

Výhodou je také ekonomický provoz krbových kamen. Dřevo patří stále mezi nejlevnější varianty. Před sezonou snadno pořídíte dostatečnou zásobu dřeva na celou zimní sezonu. Poblíž kamen pak ve stylovém košíku nebo stavebně upraveném koutku můžete skladovat příruční zásobu pro průběžné přikládání. V rozpočtu vytápění za celou sezonu se vám investice do krbových kamen velmi rychle vrátí.

Dokonale vybavený interiér

Příjemné teplo se rozvine místností a pohodové atmosféře přispívá i pohled do ohniště. Krbová kamna můžete vybírat v mnoha provedeních, záleží nejen na technických parametrech, ale i vašem vkusu a celkovém stylu interiéru.

Vybírat můžete kamna, která umístíte do rohu i čela místnosti, jednotlivé modely představují klasická kamna, ale i moderní stylizace. Proměňovat se může také velikost průzoru do ohniště.

Nebojte se vybírat. Při plánování krbu v interiéru je třeba znát pouze velikost místnosti a určit si komfortní teplotu, na kterou budete chtít vytápět. Odborný prodejce vám podle požadavků nabídne ideální varianty krbových kamen, zhodnotí potřebnou výhřevnost i účinnost kamen. Navíc z profesionální zkušenosti vybere výrobce s garancí spolehlivého provozu. Výhodou spolupráce s prodejcem kamen je také možnost dodávky a odborné instalace a také v jistotě dostupného záručního i pozáručního servisu.

Přejít nahoru