Grilování doma na zahradě

Grilování doma na zahradě

Příjemný letní podvečer, uvolněná atmosféra a setkání s přáteli, co víc si přát. Nebo jak lépe ještě tento čas využít? Samozřejmě se nabízí grilování! Zahradní grily nebo pece nabídnou mimořádné pochoutky, prodlouží a zkvalitní trávený čas a nechají vás zazářit nejen jako skvělého společníka, ale i jako ceněného hostitele.

Hostina pro opravdové gurmány

Vůbec se nemusíte bát složitých receptur ani ovládání grilu. Moderní grily a pece vám usnadní kompletní přípravu jídla a jakékoliv suroviny promění v opravdové delikatesy. I jako začátečníci dokážete v řádech minut předložit svým hostům skvěle propečené maso, atraktivně upravenou zeleninu a troufnout si můžete i na pečení vlastního chleba. Pece vám navíc umožní připravit i mimořádně chutnou pizzu. Skutečně, už po prvním vyzkoušení oceníte rozdíl v chuti i struktuře jídla. A to není všechno. Starat se nemusíte ani o dostatek odkládacích ploch. Pece a grily mají v mnoha modelech efektivně promyšlený koncept. Nářadí kuchařské, odkládací plochy i příruční zásobu dřeva budete mít vše po ruce.

Nejen skvělá chuť, ale i atraktivní design

Gril si navíc nemusíte představovat pouze jako funkční prvek, tedy prostředek pro vaření. Zahradní grily nebo pece můžete vybrat a dokonale zasadit do stylu venkovního sezení. Na terase, v pergole, v altánu můžete efektně využít obklady, různé typy materiálů i samotné stylizace.

Gril můžete zasadit do prostoru tak, aby jednotně splynul. Nejen, že jej nebudete muset vždy pracně odklízet a hledat vhodné místo pro jeho ustavení. Gril nebo pec budou stále připravené k použití. A navíc i po přípravě jídla můžete využít sálavé teplo a posezení venku prodloužit v komfortním prostředí dlouho do noci. Konec konců s takovým vyhříváním můžete příjemné posezení naplánovat i mimo hlavní letní sezonu.

Modernímu vybavení skvěle vyhoví jednoduché čisté linie, rustikálně laděnému sezení bude slušet gril v retro stylu. Design zahradního grilu nebo pece však můžete využít i jako dramatický akcent. Neschovávejte jej, naopak na něj upozorněte. Populární jsou grily značky BIG GREEN EGG, originální tvar i barva zapůsobí wow efektem ještě dřív, než vůbec přednesete plánované menu. Atypickými tvary se můžete inspirovat i u značky MORSO. Gril nebo pec, která je středem společného prostoru pak představuje VULCANUS. HEDE vsází na unikátní řešení grilu vedeného do výšky. Klasické grily pak zastupují značky NORMAN nebo AMPHORA.

Nechte se inspirovat

Krásné grily najdete v internetových katalozích. Na škodu však určitě není ani navštívit kamennou prodejnu. Můžete si konkrétní modely prohlédnout důkladně, v reálném prostředí zvážit jejich velikost, vybrat si také další příslušenství a pak co nejdůležitější. Se školenou obsluhou můžete lépe probrat svoje nároky, požadavky a vybrat skutečně optimální variantu. Zahradní gril nebo pec je investicí, ale při správné volbě nikdy nebudete litovat. Rozlučte se se starým přenosným grilem a vyzkoušejte kvalitní a stálé grily, které vám dovolí užít si krásnou atmosféru a vychutnat skvělé jídlo nejen o letních prázdninách.

Přejít nahoru